Vademecum podróżnika - Dobre Praktyki!

Vademecum podróżnika – Dobre Praktyki!

Wielkimi krokami zbliża się lato, sezon wakacyjno-urlopowy. Pakujemy się i wyruszamy w świat. Często, korzystając przy tym z transportu publicznego. Warto, zatem przyswoić sobie kilka praktycznych porad, jak podróżować bezpiecznie. Dlatego koniecznie zapoznaj się z Vademecum podróżnika!

1. Bądź czujny.

Nie chciałbym popadać w paranoję, ale wiele osób, w ogóle nie zwraca uwagi na to, co się wokół nich dzieje. Skupieni na sobie i swoich smartfonach zapominają o bożym świecie. Tym samym wręcz proszą się o nieszczęście. A to może przybrać rozmaite formy. Można wpaść pod pociąg, paść ofiarą kradzieży itp. Dlatego warto zachować elementarną ostrożność. Rozejrzeć się, co jakiś czas. Sprawdzić, czy w miejscu, w którym stoimy/siedzimy nic nam nie grozi.

2. Pilnuj swoich rzeczy.

Wielokrotnie widziałem osoby, które, w pociągu, postanawiały sobie uciąć krótką drzemkę. I właściwie nic w tym złego. Tylko, że w takiej sytuacji warto pochować swoje telefony, laptopy czy czym tam sobie umilamy czas w podróży. Tymczasem całkiem sporo osób zostawia je na widoku, bez nadzoru, zachęcając złodziei do ich zabrania.

3. Uważaj na ludzi.

Znów, nie popadajmy w skrajności. Jeśli podróż jest długa to można sobie ją umilić rozmową. Nawet z kimś obcym. Czasem trzeba wyjść do toalety i bez sensu taszczyć swoje bagaże. Można je, więc zostawić pod opieką współpasażerów. Można wszystko. Warto jednak najpierw poznać choćby imię takiej osoby i uważnie się jej przyjrzeć. Jeśli nadużyje naszego zaufania to łatwiej nam będzie złożyć wiarygodne zawiadomienie na policji.

4. Miej przy sobie apteczkę.

Nie potrzeba wiele. Jeśli bierzesz jakieś leki to trzymaj je razem, w jednym pojemniku/worku/saszetce. Do tego kilka zwykłych tabletek przeciwbólowych, jakiś plaster, może kawałek bandaża. Taki najprostszy zestaw w zupełności wystarczy na większość okazji, jakie mogą nam się trafić w podróży. Ważne, żeby nie wrzucać tego wszystkiego luzem do torby, bo gdy przyjdzie Ci użyć którejkolwiek z tych rzeczy stracisz, niepotrzebnie, czas na szukanie.

5. Pij wodę.

Lato oznacza upały. A w pociągach, czy autobusach różnie bywa z klimatyzacją. Są też pasażerowie kategorycznie wzbraniający się przed otwieraniem okien. Dlatego warto mieć przy sobie butelkę z wodą i stale uzupełniać płyny. Nie zmęczysz się tak bardzo, nie zemdlejesz… zachowasz jasność umysłu (przydatną w punktach 1-3).

Tylko pięć punktów. Można by się rozpisywać, brać pod uwagę najróżniejsze scenariusze. Złodziei, terrorystów, apokalipsę zombie…, ale to byłoby już popadanie w paranoję, a ustaliliśmy, że tego nie chcemy. Natomiast tych kilka, prostych do zastosowania porad w zupełności wystarczy, by poprawić swoje bezpieczeństwo, nie psując, przy tym, zabawy jaką daje wyjazd na wakacje.

Zatem szerokiej drogi i bezpiecznej podróży. Więcej Dobrych Praktyk znajdziesz tutaj: /KLIK/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: