• Home
  • /
  • inne
  • /
  • Konferencja: Bezpieczeństwo imprez masowych. Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego
Konferencja: Bezpieczeństwo imprez masowych. Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego

Konferencja: Bezpieczeństwo imprez masowych. Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego

Czy atak terrorystyczny w Polsce jest tylko kwestią czasu? Jakie są podstawowe założenia skutecznej prewencji antyterrorystycznej? Jak radzić sobie z zagrożeniem bombowym i ewakuacją podczas imprez masowych? A jak bezpiecznie reagować w sytuacji zagrożenia? Na te i inne nurtujące pytania odpowiedzi poszuka grono ekspertów zgromadzonych na konferencji: „Bezpieczeństwo imprez masowych. Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego.” organizowanej 9 kwietnia 2018 w Warszawie przez Instytut PWN.

Bezpieczeństwo imprez masowych. Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce. Utrzymuje się, że nie jesteśmy państwem bezpośrednio na nie narażonym, aczkolwiek nie znaczy to, że możemy spać spokojnie. Najlepszą profilaktyką antyterrorystyczną jest wiedza o skutecznej prewencji i charakterze niebezpieczeństw wynikających z ataku terrorystycznego. Wychodząc naprzeciw potrzebom organizatorów, ochrony, służb ratowniczych i wszystkich podmiotów związanych z organizacją imprez masowych, Instytut PWN wraz z ekspertami Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas zaprasza na konferencję „Bezpieczeństwo imprez masowych. Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego.”

Program merytoryczny konferencji powstał w konsultacji z największym autorytetem w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, Przewodniczącym Komitetu Naukowego, dr Krzysztofem Liedelem.

Organizacja imprez masowych w dobie zagrożeń terrorystycznych to spore wyzwania i jeszcze większa odpowiedzialność. Gromadzenie wiedzy o najlepszych praktykach odnoszących się do przygotowania takich przedsięwzięć to prosty sposób na powiększanie zasobu narzędzi pozwalających na minimalizowanie ryzyk z nimi związanych. Zapraszamy do wspólnej dyskusji!

– mówi dr Liedel.

Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji podzielą się praktycy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem, zwalczania terroryzmu, służb specjalnych, ratownictwa medycznego oraz  prawoznawstwa. Przedstawią konkretne przykłady ataków, udzielą zebranym praktycznych rad z zakresu m.in. rozpoznawania symptomów zagrożenia i bezpiecznego reagowania w sytuacji kryzysowej, zarządzania ryzykiem zamachu czy też zabezpieczenia pirotechnicznego imprez masowych.  Dobór Prelegentów i tematyki gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i praktyczny aspekt konferencji.

Patronat Honorowy nad Wydarzeniem objęło Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
***
Termin:
9 kwiecień 2018

Miejsce:
Warszawa, Centrum Zielna

***
Informacje na temat konferencji:
www.instytutpwn.pl/terroryzm

***
Dane kontaktowe:
Hanna Jarosiewicz
Specjalista ds. marketingu
mail: hanna.jarosiewicz@pwn.pl
Wydawnictwo Naukowe PWN SA

Organizatorzy Konferencji przewidzieli specjalny rabat dla Czytelników bloga Bezpiecznywtlumie.pl!

Każdy kto wpisze podczas rejestracji kod promocyjny BT15 otrzyma 15% zniżki na bilet wstępu!

SPRAWDŹ również: jak unikać zagrożeń oraz jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: