Ekstremistyczna ofensywa w Europie

Ekstremistyczna ofensywa w Europie – raport #1

Anarchiści działający na obszarze Europy Zachodniej informują o kolejnych udanych atakach na służby i strategiczne przedsiębiorstwa. Oświadczenia w sprawie zamachów rozpowszechnili na kilku ekstremistycznych blogach internetowych.

Ekstremistyczna ofensywa w Europie – raport #1

W nocy z 25 na 26 października francuskie anarcho-feministki dokonały podpalenia posterunku żandarmerii w Meylan pod Grenoble, w południowo-wschodniej Francji.

Zamach polegał na podłożeniu ognia pod liczne, prywatne samochody żandarmów zaparkowane przy posterunku i bloku mieszkalnym, w których funkcjonariusze mieszkają wraz ze swoimi rodzinami. Podpalenie było precyzyjnie przygotowane: ekstremistki zablokowały bramę wjazdową na teren osiedla, co opóźniło akcję ratunkową.

Seria ataków na francuską żandarmerię

To już trzeci w ciągu kilku tygodni atak na żandarmerię. Wcześniej w nocy z 18 na 19 września anarchiści podpalili pięć pojazdów należących do żandarmerii w miejscowości Limoge.

Natomiast dwa dni później ekstremiści podłożyli ogień na terenie koszar w Grenoble, w wyniku czego spłonęło kilka pojazdów oraz 1500 m kw. garaży i magazynów należących do żandarmerii.

Poniżej nagranie z pożaru w koszarach żandarmerii w Grenoble.

Atak na miejską policję w Clermont-Ferrand (Francja)

W nocy z 23 na 24 października na parkingu przy ulicy Sidoine-Appolinaire, w miejscowości Clermont-Ferrand w środkowej Francji anarchiści podpalili radiowozy należące do policji municypalnej. Całkowitemu zniszczeniu uległy 3 z 4 zaparkowanych pojazdów.

Francja: zamach na mienie dystrybutora energii elektrycznej

Tej samej nocy we francuskim Limoge grupa kobiet związanych ze środowiskami anarcho-feministycznymi spaliliła 21 pojazdów należących do firmy Enedis, która jest dystrybutorem energii elektrycznej na terenie Francji.

Anarchistki w rozpowszechnionym na kilku ekstremistycznych blogach oświadczeniu podkreślają, że podpalenia dokonały w akcie protestu przeciwko instalowaniu inteligentnych liczników energii elektrycznej typu “Linky” . Urządzenia te według ekstremistek to “konie trojańskie” wykorzystywane do szpiegowania obywateli.

Poniżej nagranie obrazujące skalę zniszczeń.

Spółka Enedis nie omieszkała wydać oświadczenia w sprawie podpalenia. Firma potępia atak oraz podkreśla, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich działań przeciwko przedsiębiorstwu świadczącemu usługi publiczne. Spalone pojazdy były używane całodobowo m. in. przez służby dyżurne reagujące na zakłócenia w dystrybucji energii elektrycznej do bezpośrednich odbiorców.

Jak się okazuje to nie pierwszy raz, kiedy firma Enedis ponosi straty z rąk anarchistów. W maju br. dokonano podpalenia pojazdów zaparkowanych przy siedzibie firmy w Grenoble. Całkowitemu zniszczeniu uległo wówczas 12 aut należących do spółki.

Belgia: 3 ataki na przedsiębiorstwa z branży militarnej

Podobne ataki mają miejsce w Belgii. Tam z kolei we wrześniu br. anarchiści w zaledwie cztery dni przeprowadzili 3 ataki (w tym jeden udaremniony) na przedsiębiorstwa militarne.

W nocy z 24 na 25 września mieszkańców północnej części miasta Mechelen (w połowie drogi między Brukselą a Antwerpią) obudziły odgłosy wybuchów dobiegających z terenu pobliskiego przedsiębiorstwa Varec produkującego gumowe elementy do wojskowych pojazdów gąsienicowych. Eksplozje doprowadziły do pożaru, który teren firmy zajmującej blisko 5.000 km kw. zmienił w pogorzelisko.

28 września nad ranem wybuchł pożar na terenie firmy Teksam w Genk (Region Flamandzki Belgi, niedaleko granicy z Holandią). Straty powstałe w wyniku podłożenia ognia są ogromne. Spaleniu uległy dwa budynki, w których znajdowały się biura i pracownie techniczne oraz sprzęt wyprodukowany na specjalne zamówienie. W skutek ataku około 40 osób straciło miejsce pracy. Konsorcjum Teksam zajmuje się produkcją masztów teleskopowych i telekomunikacyjnych o przeznaczeniu cywilnym i militarnym.

Tego samego dnia około 8:00 na terenie firmy Forges De Zeebrugge produkującej m.in. systemy rakietowe, mieszczącej się w mieście Liege (Wallonia, miasto we wschodniej Belgii, nad Mozą) wykryto przygotowaną do detonacji instalację z małych butli gazowych. Pracownicy zakładu natychmiast wezwali policyjnych techników bombowych, którzy zabezpieczyli miejsce i zneutralizowali zagrożenie.

Niemcy: podpalenie ciężarówki Bundeswehry

Natomiast w Niemczech na terenie wojskowego ośrodka szkoleniowego dla płetwonurków, położonego w miejscowości Starnberg (Niemcy, Bawaria, około 25 km na południowy zachód od centrum Monachium), podpalono pojazd ciężarowy należący do Bundeswehry. Powstałą szkodę oszacowano na około 200.000 euro.

Więcej informacji na temat ekstremistycznej ofensywy w Europie znajdziesz w zakładce EKSTREMIZM I TERRORYZM.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Ekstremistyczna ofensywa w Europie – raport #2 | Bezpiecznywtlumie.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] ekstrema w Europie nie próżnuje. W ciągu ostatnich kilku tygodni, jakie minęły od publikacji pierwszego raportu na ten temat, anarchiści zdążyli dokonać już kilka kolejnych ataków przeciwko […]

%d bloggers like this: