Ekstremistyczna ofensywa w Europie

Ekstremistyczna ofensywa w Europie – raport #2

Lewicowa ekstrema w Europie nie próżnuje. W ciągu ostatnich kilku tygodni, jakie minęły od publikacji pierwszego raportu, anarchiści zdążyli dokonać już kilka kolejnych ataków przeciwko mieniu licznych przedsiębiorstw oraz instytucji państowych.

Ekstremistyczna ofensywa w Europie – raport #2

Grecja: atak na posterunek Policji w Atenach

25 października w godzinach wieczornych grupa anarchistów napadła na posterunek Policji w Atenach.

Budynek obrzucano koktajlami mołotowa w skutek czego spłonęło wejście wraz z dyżurką, budka wartownicza, dwa samochody oraz skuter.

Sprawcy w opublikowanym na kilku ekstremistycznych blogach oświadczeniu twierdzą, że atak jest odpowiedzią na brutalność policji wobec aktywistów. Anarchiści zapowiedzieli również kontynuację działań przeciwko funkcjonariuszom i państwu.

Seria podpaleń mienia firm budowlanych w Szwajcarii

Po raz kolejny anarchiści dokonali podpalenia mienia firmy budowlanej Implenia. Do ataku doszło w nocy z 6 na 7 listopada w Bernie. Spłonęły dwa samochody służbowe oraz jedna maszyna budowlana.

Seria podpaleń i ataków na przedsiębiorstwa budowlane w Szwajcarii trwa już od kilku miesięcy i ma ścisły związek z rozbudową więzienia w Bässlergut, które spełnia funkcję ośrodka deportacyjnego dla nielegalnych imigrantów.

Straty firm szacuje się na kilkaset tysięcy CHF.

SPRAWDŹ: seria podpaleń i ataków w Szwajcarii

Podpalenie radiowozu w Niemczech

10 listopada około godz. 2:00 jeden z funkcjonariuszy policji pełniących służbę na posterunku w Harrislee zauważył, że zaparkowany przed budynkiem radiowóz stoi w płomieniach. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną.

Odpowiedzialność za podpalenie wzięli niemieccy anarchiści, którzy w ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko sądzeniu i więzieniu aktywistów biorących udział w zamieszkach podczas szczytu G20 w Hamburgu.

Atak na mienie przedsiębiorstwa mleczarskiego w Finlandii

14 listopada w miejscowości Tempere spłonęły 4 pojazdy ciężarowe należące do jednego z największych przedsiębiorstw mleczarskich w Finlandii.

Odpowiedzialność za atak na mienie firmy Valio wzięła grupa ekoterrorystów oskarżających przemysł mleczarski m.in. o negatywny wpływ na środowisko naturalne i znęcanie się nad krowami produkującymi mleko.

Aktywiści w oświadczeniu rozpowszechnionym w Internecie napisali, że atak na przedsiębiorstwo planowali od pewnego czasu.

W związku ze sprawą Policja poszukuje dwóch mężczyzn.

Włochy: spalenie 6 pojazdów

W nocy z 14 na 15 listopada w skutek podpalenia w Genui (miasto w północno-zachodniej części Włoch) spłonęło łącznie 6 pojazdów (cztery samochody i dwa skutery). Jedno z aut należało do chilijskiego konsula.

Trzy dni po tym zdarzeniu ekstremiści rozpowszechnili oświadczenie, w którym przyznali się do podłożenia ognia, zapowiadając jednocześnie kolejne ataki. Podpalenia dokonano w akcie solidarności z anarchistami przebywającymi we włoskich więzieniach.

Dewastacja biura paszportowego w Szwecji

17 listopada, w dniu kiedy w szwedzkim Göteborgu odbywał się szczyt społeczny UE, grupa anarchistów zdewastowała i obrzucała kamieniami biuro paszportowe policji w Malmö.

Informacja o zdarzeniu obiegła anarchistyczne strony w Internecie. W ten sposób ekstremiści chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko kontrolom granicznym i deportacjom nielegalnych imigrantów.

Niemcy: podpalenie pojazdów należących do Amazon

W proteście przeciwko wyzyskiwaniu pracowników przez firmę Amazon oraz w związku z minionym tzw. “czarnym piątkiem” rozpoczynającym sezon zakupów przed Bożym Narodzeniem, lewicowi ekstremiści dokonali podpalenia trzech pojazdów transportowych należących do największego sklepu internetowego na świecie.

Ataki na samochody firmy Amazon przeprowadzono w Berlinie i Monachium, w nocy 23 listopada.

SPRAWDŹ: raport #1 dotyczący ekstremistycznej ofensywy w Europie

Więcej znajdziesz w zakładce EKSTREMIZM I TERRORYZM.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Odcień Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Odcień
Gość
Odcień

Dobrze że o tym piszesz, bo aż miło zobaczyć to wszystko na raz. Człowiek widzi skalę i od razu wraca wiara w ludzkość.

%d bloggers like this: