• Home
  • /
  • inne
  • /
  • Emergency Body Armour pomoże ochronić się przed terrorystami
emergency body armour

Emergency Body Armour pomoże ochronić się przed terrorystami

Emergency Body Armour to nowy produkt w ofercie brytyjskiej grupy PPSS. Firma specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji wysokiej jakości pancerzy osobistych i odzieży ochronnej.

Emergency Body Armour pomoże ochronić się przed terrorystami

Pod wpływem licznych ataków nożowników na ludność cywilną, funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Europie oraz Izraelu, grupa PPSS opracowała lekki cywilny pancerz ratunkowy.

Zbroję można łatwo przechowywać w miejscach publicznych. Dzięki temu może być gotowa do użycia w przeciągu zaledwie kilku sekund od momentu pojawienia się zagrożenia.

Pancerz waży zaledwie 1,8 kg. Inżynierowie PPSS zapewniają, że EBA jest całkowicie odporny na uderzenia i kłucia bronią białą.

EBA można spotkać już na niektórych lotniskach, dworcach kolejowych, szpitalach, hotelach i innych kluczowych miejscach, gdzie gromadzi się ludność cywilna.

Czy ten nowy produkt pomoże cywilom chronić się przed atakami terrorystycznymi z użyciem noży i maczet?

Producenci są przekonani, że Emergency Body Armour jest w stanie ochronić ludzkie życie, a tym samym zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym lub kryminalnym.

Osobiście uważam, że EBA nie będzie powszechnie stosowany, bowiem aby chronić potencjalne ofiary, musiałby być noszony stale. Myślę jednak, że taki pancerz z powodzeniem mógłby być wykorzystywany w codziennej pracy ratowników medycznych i pracowników ochrony.

Tylko w tym roku ataków z użyciem noża na ratowników i ochroniarzy było kilka

9 maja 2017 roku w Głogowie Zespół Pogotowia Ratunkowego został wezwany telefoniczne do udzielenia pomocy mężczyźnie, który miał dostać ataku padaczki. Po przybyciu na miejsce ratownicy udali się do wskazanego mieszkania. Tam po otwarciu drzwi zauważyli, że rozmawiający z nimi, jak się okazało 62 – letni mężczyzna, któremu mieli udzielać pomocy, ma w ręku kuchenny nóż. Pomimo wezwania do odłożenia go, mężczyzna zaatakował nim 34 – letniego ratownika, próbując zadać cios w brzuch.

Niecałe dwa tygodnie później ratownicy medyczni zostali zaatakowani przez rannego 26-latka, któremu przyjechali pomóc. Mężczyzna zdenerwował się po tym jak usłyszał, że bezpodstawnie wezwał karetkę, wziął nóż kuchenny i napadł na ratowników.

W czerwcu br. policjanci w Świnoujściu zatrzymali 54-latka. Mężczyzna ranił nożem w brzuch pracownika ochrony sklepu oraz groził mu pozbawieniem życia.

Z kolei w ostatnich dniach sierpnia na warszawskim śródmieściu nożownik ranił przechodnia, a następnie ochroniarza.

Terroryzm rodzi zapotrzebowanie na innowacje

EBA to kolejny innowacyjny produkt w ostatnim czasie, który jest odpowiedzią na rosnące zagrożenie terroryzmem. Niedawno rosyjski koncern zbrojeniowy podczas forum militarnego Armia 2017 zaprezentował nieśmiercionośną bron REX-1, która może mieć zastosowanie m.in. w zwalczaniu terroryzmu bombowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: