ISIS podpowiada medykom, jak zabijać pacjentów

ISIS podpowiada medykom, jak zabijać pacjentów

Fundacja al-Wafā’ związana z tzw. Państwem Islamskim opublikowała artykuł, w którym opisano sposoby zabijania “apostatów” i “niewiernych” przebywających w szpitalach – informuje SITE Intelligence Group, agencja wywiadowcza monitorująca działalność dżihadystów w sieci.

ISIS podpowiada medykom, jak zabijać pacjentów

Tekst w języku arabskim rozprowadzono 26 września w pro-dżihadystycznych grupach na Telegramie. Jego autor Abu Qaswarah al-Qurayshi napisał w nim, że swą wiedzą zamierza wesprzeć wielu lekarzy i personel medyczny pragnących zabijać swoich wrogów, jednak niemających z tym doświadczenia lub obawiających się zdemaskowania.

Pomysły Abu Qaswarah’a polegają m.in. na wstrzykiwaniu pacjentom czystej insuliny, potasu, dioksyn czy innych leków.

Abu Qaswarah w swojej instrukcji zalecił również ostrożność, postępowanie zgodnie z procedurami oraz działalność w obrębie swoich oddziałów, by nie wzbudzać podejrzeń. Zwrócił również uwagę na to, aby unikać miejsc objętych monitoringiem szpitalnym.

Na celowniku dżihadystów jest również komunikacja miejska

27 września anglojęzycznym kanałem “Lone Mujahid” wykorzystywanym przez sympatyków tzw. Państwa Islamskiego rozpowszechniono krótkie nagrania dotyczące sposobu zabezpieczenia dwóch stacji w Australii.

Pierwszy z filmów był zatytułowany: “Security Detail Flinders St. Train station”, a drugi: “Security detail Sydney Town Hall Subway”.

Na pierwszym z nich dżihadyści sfilmowali główną stację w Melbourne przy Flinders Street, przez którą dziennie przewija się ok. 110 tys. pasażerów, natomiast na drugim stację metra Town Hall w Sydney, która zapewnia bezpośrednie połączenie z lotniskiem.

Następnie dżihadyści zasugerowali, że zamachów nie muszą dokonywać w pociągach (prawdopodobnie była to aluzja do niedawnego ataku przy Parsons Green w Londynie), wystarczy wejść na stację.

Screen pochodzący z kanału dżihadystów.

Kilka godzin później terroryści na swoim kanale rozpowszechnili trzecie nagranie, które pochodziło z jednej z australijskich galerii handlowych. Filmik zatytułowano: “Somewhere in Australia”.

Wcześniej na dżihadystycznym kanale “Lone Mujahid” udostępniono podobny materiał z dworca przy Lime Street w Liverpoolu.

Chcesz być na bieżąco z działalnością dżihadystów w Europie i na świecie? Zajrzyj do zakładki EKSTREMIZM i TERRORYZM na moim blogu. Znajdziesz tam wiele innych wpisów, które mogą Cię zainteresować.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: