Symulator ataku masowego mordercy dla nauczycieli

Symulator ataku masowego mordercy dla nauczycieli

Wirtualna rzeczywistość (VR) przez wielu postrzegana jest, jako coś przeznaczonego wyłącznie do celów rozrywkowych. Nic bardziej mylnego, bowiem coraz częściej technologia VR znajduje zastosowanie w wojskowości i medycynie. Ale nie tylko tam. Już wkrótce do amerykańskich szkół trafi symulator ataku masowego mordercy.

A wszystko dzięki programowi EDGE (Enhanced Dynamic Geo-Social Environment) stworzonemu przez Armię Stanów Zjednoczonych i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Symulator ataku masowego mordercy dla nauczycieli

Symulator pozwoli przenieść się do wirtualnej szkoły, gdzie użytkownik będzie mógł wcielić się w jedną z trzech ról: nauczyciela, policjanta lub masowego mordercy. Możliwość wyboru postaci pozwoli poznać nie tylko różne perspektywy, ale także wiele strategii postępowania.

Użytkownik wcielając się w rolę wirtualnego nauczyciela będzie miał za zadanie uratować jak najwięcej osób. Dodatkowo w trakcie ucieczki przed zagrożeniem program będzie podpowiadał, co robić, aby zwiększyć szanse grupy na przetrwanie. Wszystko zależnie od strategii, jaką obierzemy.

Natomiast możliwość wcielenia się w osobę, której celem jest zabicie jak największej liczby osób, ma pomóc w przewidywaniu ruchów napastnika w trakcie realnego ataku.

Oprócz tego nauczyciel będzie mógł wcielić się w funkcjonariusza, którego zadaniem będzie neutralizacja zagrożenia.

Poniżej prezentacja wersji EDGE przeznaczonej dla nauczycieli:

Im więcej masz doświadczenia, tym większe są twoje szanse na przeżycie. Ta symulacja pozwala ćwiczyć i dowiedzieć się, co działa, a co nie.

– uważa Tamara Griffith, programistka pracująca nad EDGE.

SPRAWDŹ: jak postępować w trakcie ataku masowego mordercy

Twórcy EDGE podczas prac nad aktualizacją programu czerpali z informacji zebranych po masowych strzelaninach w Virginia Tech i Sandy Hook. Dzięki temu symulator ataku masowego mordercy ma być jak najbardziej realistyczny, a wszystkie postaci w grze mają imitować zachowanie prawdziwych ofiar masakr.

Co więcej, symulacja może korzystać z różnych scenariuszy, żeby jak najlepiej odzwierciedlić sytuację w szkole. Tym samym ofiarami i napastnikami będą mogli być zarówno dorośli, jak i uczniowie.

EDGE jest już od dawna wykorzystywany w celach szkoleniowych, ale jak dotąd zarezerwowany był wyłącznie dla służb mundurowych. Oddanie tego narzędzia w ręce nauczycieli pozwoli im zapoznać się z postępowaniem w sytuacji zagrożenia. I być może zwiększy szanse na przeżycie i uratowanie jak największej liczby uczniów w trakcie realnego ataku masowego mordercy.

Na ironię losu, w 1999 roku po strzelaninie w Columbine sugerowano, że gry komputerowe są katalizatorem złych emocji, bowiem sprawcy masakry, w której zginęło 15 osób, byli fanami strzelanek typu FPS. Paradoksalnie, po blisko 20 latach rozwoju elektronicznej rozrywki, gra komputerowa będzie uczyć jak przetrwać atak masowego mordercy. Nie należy jednak zapominać o tym, że technologia VR, co prawda może pomóc obyć się z tego typu atakami, ale nie spowoduje, że będzie ich mniej.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Trump uzbroi pracowników szkół. Chce by ochroną zajmowali się byli żołnierze i policjanci | OCHRONA24.infoMlodzi na Dorobku Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mlodzi na Dorobku
Gość

Przeraża mnie fakt, że powstają takie urządzenia.Że muszą powstawać….

trackback

[…] Czytaj również: Symulator ataku masowego mordercy dla nauczycieli w amerykańskich szkołach […]

%d bloggers like this: