Terroryści nakłaniają do ataków poza chronionymi metropoliami

Terroryści nakłaniają do ataków poza chronionymi metropoliami

4 września 2017 r. propagandyści tzw. Państwa Islamskiego wezwali swoich sympatyków do kolejnych zamachów na Zachodzie. Tym razem zasugerowali jednak, by nie przeprowadzać ataków terrorystycznych w metropoliach lecz w mniejszych miastach, gdzie poziom bezpieczeństwa jest znacznie niższy – informuje serwis SITE Intelligence Group monitorujący działalność dżihadystów w internecie.

Terroryści nakłaniają do ataków poza chronionymi metropoliami

Według terrorystów w mniejszych miastach jest dużo łatwiej przeprowadzić skuteczny zamach, niż w metropoliach, takich jak Barcelona, Londyn i Paryż.

W wiadomości napisano o tym, że w Londynie i Paryżu policja na miejsce ataku przybywa maksymalnie w 5 minut. Podczas, gdy miasta takie jak Liverpool, Blackpool czy Sunderland, zdaniem autora treści są łatwymi i miękkimi celami. Nadawca komunikatu twierdzi, że jeździł po angielskich terenach wiejskich i nie widział tam ani jednego policjanta.

To nie wszystko

Dzień później – jak podaje SITE – kanałem informacyjnym dżihadystów przesłano komunikat w języku hiszpańskim, w którym proponowano “samotnym wilkom” nocne ataki na “niewiernych”.

Nadawca sugerował, aby samotni dżihadyści podpalali domy, oblewali niewiernych kwasem, zatruwali wodę pitną oraz instalowali pułapki na drogach publicznych poza miastami.

Z kolei 6 września br. kanałem “Lone Mujahid” rozesłano wiadomość, w której zachęcano do samobójczych ataków terrorystycznych na terenie lotnisk. W wiadomości, jako cel ataków, wskazano terminale amerykańskiej taniej linii lotniczej JetBlue.

Nie pierwszy i nie ostatni raz

Dżihadyści po raz kolejny zachęcają swoich sympatyków na Zachodzie do przeprowadzania zamachów.

Wcześniej na moim blogu informowałem o tym, że w najnowszym wydaniu propagandowego magazynu Al-Kaidy “Inspire” znalazła się instrukcja budowy urządzenia służącego do wykolejania pociągów oraz, że terroryści planują zatruwać żywność.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wiadomościami na temat globalnego terroryzmu, subskrybuj mój blog.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Terroryści nakłaniają do ataków poza chronionymi metropoliami"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback

[…] Kilka dni temu pisałem o tym, że terroryści opracowali instrukcję budowy urządzenia służącego do wykolejania pociągów. Ponadto na swoim kanałach komunikacyjnych nieustannie namawiają samotnych dżihadystów m.in. do zatruwania żywności oraz przeprowadzania ataków na wiele innych sposobów. […]

wpDiscuz