• Home
  • /
  • inne
  • /
  • W hołdzie Bohaterom Września ’39
bohaterom września

W hołdzie Bohaterom Września ’39

1 września to dzień wyjątkowy. Dla wielu jest to kolejna rocznica tragedii narodu polskiego, jaką zgotowali nam Niemcy. Dla mnie jednak to dzień, w którym nasi rodacy stoczyli heroiczny bój o Ojczyznę.

Nigdy jednak nie mówili o sobie, że są bohaterami, a walkę z zagrożeniem uważali za coś normalnego i naturalnego. Bez względu na różnice światopoglądowe tworzyli społeczeństwo obywatelskie i wspólnie walczyli o życie i wolność dla przyszłych pokoleń.

Nie wywołaliśmy tej wojny i nie chcieliśmy jej. Została nam narzucona. Będzie to wojna o całe jutro świata. Są tylko dwie drogi rozwojowe: albo podporządkować się Trzeciej Rzeszy w jej planach hegemonii, albo złamanie tych planów i ocalenie zarazem wolności narodów, wolności ludów i wolności ludu. Weszliśmy na drogę drugą. To jest Polski dziejowy szlak.

pisał na łamach “Robotnika” – Mieczysław Niedziałkowski.

W hołdzie Bohaterom Września ’39

Dlatego dziś, często bezimiennych, wspominać będziemy w czasie licznych uroczystości rocznicowych. Potwierdzimy w ten sposób ciągłość naszej historii, a najmłodszym damy lekcję tradycji i więzi pokoleniowej.

Nieważne komu oddamy hołd – walczącym na Westerplatte, obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku, czy żołnierzom spod Wizny. Wszyscy Oni zasługują na to, by nazywać ich bohaterami.

Ich postawa powinna być wzorem dla przyszłych pokoleń, a pamięć o nich wieczna.

Cześć i chwała Bohaterom!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: